Futboll

Bashkimi i Koretinit i nis përgatitjet

Bashkimi i Koretinit, mëtues për t’u inkuadruar në Ligën e Parë të Kosovës në Futboll i ka nisur përgatitjet këtë të shtunë.

Ilir Berisha, sekretar i klubit, ka thënë se në grumbullimin e parë të pranishëm kanë qenë të gjithë lojtarët, përfshirë aty edhe përforcimet e ardhura nga KF Drita e Gjilanit, si dhe lojtarët Shpend Basha dhe Endrit Rexha, të cilët janë rikthyer në klubin e tyre të zemrës.

basha

Berisha ka paralajmëruar edhe befasi të reja në ditët në vijim, për t’iu gëzuar në fund suksesit më të madh në histori të klubit.

 

You Might Also Like