Futboll, LAJME

Drita u kthehet humbjeve

min 46 – Fillon pjesa e dytë. Të dy ekipet kanë kryer zëvendësime.

min 53 – Maxhuni shpërtheu nga e djathta e Latifi me mund dëboi topin.

min 54 – Kartoni i verdhë për Mavriqin.

min 63 – Pas një gjuajtje nga këndi, Debatik Curri u shkëput me kokë, por topi u përplas në tërthorëse.

min 65 – Zëvdesësim te Drita Kryeziu – Ramadani.

min 67 – Dumani ndëshkohet me karton të verdhë.

min 72 – Dallku ndëshkohet me karton të verdhë.

min 74 – Dragusha ndëshkohet me karton të verdhë.

min 77 – Ndërrim te Prishtina, largohet Pevqeli , futet Neziri.

min 82 – Kuka i pavëmendshëm, Januzi gjuajti furishim, Latifi priti me grushte.

min 84 – Gabim i madh i Hashanit. Latifi lëshon portën dhe shpëton ekipin e tij.

min 85 – Goool 0:1. Boshnjaku shërben Mankendan, i cili kalon edhe portierin dhe shënon për mysafirët.

min 90 – Gjyqtari jep 4 minuta lojë shtesë.

min 90+3 – Sërish gabon mbrojtja e Dritës, Jonuzi qëllon tërthorësen.

min 90+4 – Përfundon ndeshja me rezultat 0:1.

 

You Might Also Like