Futboll

Edhe Drenica publikon formacionin

Gjilani do të përballet me Drenicën në kuadër të xhiros së 30-të në Albi Mall Superligë.

Janë dy skuadra me objektiva krjetësisht të kundërta, me vendasit që duan daljen në Evropë dhe mysafirët që po kërkojnë t’i shmangen rënies nga elita e futbollit kosovar.

Pikët janë shumë të rëndësishme si për Gjilanin ashtu edhe për Drenicën dhe pritet një ndeshje shumë interesante.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi, Islami, Sinani, Jashari, Hoxha, Musolli, Ramadani, Ismaili, Zabergja, Cale, Bilalli.

Drenica: Shala, Lushtaku, Kuka, Hoti, Thaqi, Miyamoto, Dervishaj, Da Silva, Abazi, Bejta, Zeka.

You Might Also Like