Futboll

Gentian Binishi lojtar i ri i Kikës

Postim i KF Kika:
ZYRTARE: Gentian Binishi i bashkohet klubit tonë
KF KIKA ka kënaqësinë të iu njoftoj se ka arritur marrëveshje me futbollistin Gentian Binishi që të jetë pjesë e klubit tonë për sezonin 2023/2024.
Binishi vjen nga skuadra shqiptare Burreli, ku ishte në sezonin pranveror.
Gentian Binishi luan si mesfushorë ofanziv dhe sulmues i krahut.
Ai në të kaluarën ka luajtur për skuadra si FC Malisheva, Arbëria e Vllaznia e Pozheranit

You Might Also Like