Futboll

Theophilus Solomon nënshkruan kontratë me Dukagjinin

Solomon nënshkruan kontratë me Dukagjinin

Futbollisti nigerian, Theophilus Solomon vjen nga skuadra e Gjilanit ndersa ne superligë është paraqitur edhe me klubin e Ballkanit. Qendërsulmuesi Solomon ka mbi pesëdhjetë ndeshje ne futbollin Kroatë dhe të Shqipërisë me klubet e Sibenik, Istra dhe Partizani nga Tirana. Ai tek Gjilani ne nëntëmbëdhjetë paraqitje ka realizuar gjashtë gola dhe dy asistime.

You Might Also Like