Futboll

Gjilani e Malisheva po luajnë me këto përbërje

Gjilani dhe Malisheva do të përballen në kuadër të xhiros së pestë në Albi Mall Superligë.

Në stadiumin me bari sintetik në Gjilan pritet një ndeshje shumë interesante, me vendasit që janë në kërkim të fitores së parë.

Gjilani ka marrë vetëm një pikë në tre ndeshjet e para të zhvilluara deri më tani në Superligë dhe kërkon fitoren e parë në kampionat.

Në anën tjetër Malisheva e ka nisur për mrekulli këtë kampionat, ku ndodhet në krye pas katër ndeshjeve me tre fitore e një humbje.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Bllaca, Kqiku, Shehu, Bajrami, Demiri, Heric, Acka, Shabani, Basa, Milev, Bilalli.

Malisheva: Gashi, Xhaka, Prekazi, Kryeziu, Veliu, Vitija, Brruti, Mustafa, Aliu, Hazrollaj, Hoti.

You Might Also Like