Futboll

Gjilani ndeshjen me Feroniklin ’74 e nis me disa nga transferimet e fundit

Feronikeli ’74 dhe Gjilani do të përballen në xhiron e tretë në Albi Mall Superligë në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas.

Skuadra e udhëhequr nga trajnerit Xhengis Rexhepi ka pësuar dy humbje në dy ndeshjet e para dhe kërkon reflektim.

‘Industrialistët’ synojnë të marrin pikët e para, por nuk do ta kenë lehtë përballë Gjilani tanimë të organizuar dhe me transferime të reja.

Mysafirët kanë luajtur vetëm një ndeshje dhe kanë marrë një pikë, derisa në këtë sfidë debutojnë edhe disa nga transferimet e reja.

Formacionet zyrtare:

Feronikeli ’74: Bujupi, Lladrovci, Musa, Haxhaj, Millaku, Maliqi, Shillova, Berisha, Shabani, Rrahmani, Bardhoku.

Gjilani: Bllaca, Kqiku, Shehi, Ismajli, Demiri, Shabani, Ismaili, Xhemajli, Basa, Rafuna, Bilalli.

/Gazeta Olle/

You Might Also Like