Futboll

Gjilani bënë historinë

Gjilani ka bërë historinë duke e mundur Prishtinën me rezultat 1:0. Kjo është fitorja e parë e arritur ndonjëherë në ndeshje kampionale ndërmjet Gjilanit e Prishtinës. Me këtë fitore Gjilani forcohet në mesin e tabelës, derisa Prishtinës i rrezikohet vendi i parë nga Trepça 89.

Ja rrjedha e pjesës së dytë

Min. 45 – Nis pjesa e dytë e ballafaqimit Gjilani – Prishtina.

min. 50. – Maxhuni ndëshkohet me karton të verdhë pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Blakqorit.

min. 52. – Del Hamiti te Prishtina futet Osmani.

min. 59. – Gool. 1:0. Gabim trashanik i Kukajt që deshi të kthej topin te portieri, aty vrapoi Haxhimusa dhe futi topin në rrjetën e zbraztë.

min. 66   – Ndërrim te Prishtina futet në lojë Begolli.

min. 68. – Kastrati ndëshkohet me karton të verdhë.

min. 69. – Ndërrim te Prishtina largohet Jonuzi futet Begolli.

min. 70. – Begolli godet, Maloku pret.

min. 75. – Haxhimusa ndëshkohet me karton të verdhë.

min. 81. – Ndërrim te Gjilani, largohet Nebiu, futet Mustafa.

min. 84. – Dallku gjuan me të majtën, topi për pak shkon jashtë.

Min. 88. – Ndërrim te Gjilani, largohet Haxhimusa, futet Rusi.

min. 90. – Gjyqtari jep tre minuta shtesë.

min. 90+3. Rusi ndëshkohet me karton të kuq.

min. 90+3. Mbyllet ndeshja me rezultat 1:0.

You Might Also Like