Futboll

Gjilani u mposht nga Shkupi në miqësore

Gjilani ka zhvilluar duelin e fundit kontrollues para duelit të parë në stinorin pranveror ndaj Dritës, shkruan Gazetasheshi.com.

Kuqebardhët e Sadat Pajazitit u mposhtën minimalisht nga ekipi i Shkupit që bën gara në futbollin maqedonas me rezultat minimal 1-0.
Ndeshja filloi me matjen e forcave nga dyja skuadrat, por njëkohësisht duke pasur kujdes një javë para fillimit të sezonit pranverë.

Fillimisht Gjilani kishte dy raste të mira me një kundërsulm që e ndali portieri Azizi, ndërsa më pas shtylla ishte aleat i Shkupit.

Pamje nga ndeshja Shkupi 1-0 Gjilani (9 shkurt, 2019)

Por minutat në vazhdim folën për Shkupin që luajti më shumë para portës Kaçiut, i cili me disa intervenime mbajti deri në fund rezultatin e fillimit të ndeshjes 0:0.

Në pjesën e dytë Shkupi kishte që nga fillimi kontrollin e topit dhe krijoi shumë raste përmes Sergios, Angellovit, Berat dhe Isenit.

Pamje nga ndeshja Shkupi 1-0 Gjilani (9 shkurt, 2019)

Mirëpo në minutën e 54-të, nga gjuajtja e lirë kapiteni i skuadrës Muharem Bajrami dërgoi një goditje precize, të cilën portieri Kaçiu e përcolli si shikues.

Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fundin e ndeshjes, ndërkohë që dy trajnerët bënë ndërrime të shumta në formacion.

Ja si startuan dy ekipet.

FC Shkupi: Azizi, Bilali, Bajramim Ismaili, Risovski, Bradji (Marafa), Broja, Iseni, Sergio, Berat dhe Angelov.

SC Gjilani: Kaçiu, Kastrati, Lila, Halili, Magani, Kosumi, Lopes, Haxhibuliç, Nika, Hajdari, Asani

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like