Futboll

Kika mundi Ulpianën, Vllaznia mposhtet në Prishtinë (tabela)

Dy ekipet nga Anamorava kanë zhvilluar ndeshjet e tyre këtë të shtunë. Kika e Hogoshtit ka shënuar fitore të vlefshme me rezultat 3:1, duke e mposhtur Ulpianën e Lipjanit.

Për hogoshtasit golat i kanë shënuar Joelson du herë dhe Talisson dhe me këtë fitore ekipi nga Komuna e Kamenicës i ka ikur fundit të tabelës.

Po në Ligën e Parë në Grupin B janë ndeshur Prishtina e re nga Prishtina dhe Vllaznia e Pozharanit, ndeshje të cilën e kanë fituar prishtinasit, duke e dërguar Vllazninë në vend të fundit e vetën në pozitën e parë./kryelajmi.com/.

Tabela ka këtë pamje në Ligën e Parë – Grupi B:

You Might Also Like