Futboll

Kolumbiani Juan Camilo Mesa është lojtar i ri i FC Drita

Qendërmbrojtësi Juan Camilo Mesa nënshkruan me ne

Kemi knaqësin të ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje për transferimin e kolumbianit Juan Camilo Mesa.
Mesa luan në pozitë e qendërmbrojtësit dhe së fundmi ishte pjesë e Dinamo City nga kampionati shqipërar. Lojtari është pritur nga drejtori sportiv z. Valon Zymberi i cili i dëshiroi mirëseardhje në klubin tonë.

Mesa ka nënshkruar marrëveshje me klubin për një vite e gjysëm dhe do të jetë me ne deri në qershor të 2025.

Mirë se vjen Juan💙

You Might Also Like