Sportet me dorë

KV Drita, shpejt dhe bindshëm

Me rezultat 3 me 0 në sete, Klubi i Volejbollit Drita në konkurrencën e femrave ka shënuar fitore bindëse ndaj Feroniklit nga Drenasi.

Në të tre sete Drita ka qenë bindëse dhe ekipi nga Drenasi asnjëherë nuk arriti të mbledhë më shumë se 10 pikë.

Gjilanaset e nisën furishëm, duke ngadhënjyer në setin e parë me rezultat 25:7 e në të dytin e përfunduan me 25:10, kurse në setin e fundit ato ishin shumë bindëse, duke e munduar ekipin mysafir me 25:4./kryelajmi.com/.

KV Drita – KV Feronikli 3:0 (25:27, 25:10, 25:4)

You Might Also Like