Futboll

Ky është kundërshtari i Dritës nëse e kalon raundin e parë në Champions League

Është hedhur shorti për rundin e parë kualifikues për në Ligën e Kampionëve, derisa fati nuk ka qenë i mirë për kampionët kosovarë.

Në rast se Drita arrinë të kalojë rundin para kualifikues atëherë do të përballet me gjigantin suedez Malmo, raporton Gazetasheshi.com.

23 herë kampionët e Suedisë kanë një përvojë të madhe në garat europiane, ndërkohë që shumë lehtë mund të zbarkojnë në Kosovë nëse Drita e kalon rundin para kualifikues për në Champions.

Image result for malmo fc
Ndeshjet e para të këtij rundi luhen më 10 dhe 11 korrik, ndërkohë duelet kthyese zhvillohen më 17 dhe 18 korrik.

You Might Also Like