Futboll

Lojtari i Dritës, është shpallur futbollisti më i mirë i Superligës

Xhevdet Shabani, futbollist i Dritës nga Gjilani, kampion aktual i Kosovës në futboll, është zgjedhur futbollit i vitit 2018. Ai u zgjodh nga votat e 20 redaksive të sportit në Televizionet, Radiot, Gazetat dhe Portalet.

Shabani pati paraqitje të shkëlqyeshme me FC Dritën në kampionat duke qenë njëri ndër meritorët që gjilanasit u stolisën me titullin kampion dhe fitimin e Superkupës së Kosovë, derisa paraqitje të mira tregoi edhe në Evropë duke shënuar dy gola.

 

You Might Also Like