Futboll

Nedim Yigit: Po mundohemi t’a rrisim Lirinë

Kryetrajneri i Lirisë, Nedim Yigit, pas humbjes 0 me 1 nga Gjilani ka deklaruar:

“Nuk pash diçka që sot nuk funksionoi. Ditë më parë e patëm një ndeshje me Feronikelin, ku diçka nuk funksionoi, por sot luajtëm mirë. Në këtë ligë ne jemi një ekip i ri. Lojtarë që kanë luajtur në Superligë kemi pak dhe këtë po mundohemi t’a mbulojmë. Kur të rrisim fëmijët ndonjëherë rrëzohen e lëndohen e edhe ne duke u munduar që t‘a rrisim Lirinë po bëjmë gabime, por sot ajo që nuk funksionoi nuk ishta nga ana e Lirisë, e mira është e mirë. Po na shqetëson që nuk mundëm të fitojmë./kryelajmi.com/.

You Might Also Like