Gjilan

Nga covid19 ndërron jetë 64- vjeçari nga Cërnica, Haziri ngushëllon familjen

 Gjilan, 14 korrik 2020 – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ngushëlluar familjen e A.L. (64 vjeçar) nga Cernica, i cili sot ka ndërruar jetë pasi ishte konfirmuar pozitiv nga COVID-19.

 

“Me keqardhje e mora lajmin për ndarjen nga jeta të A.L. Ngushëllime familjes dhe do t’ju qëndrojmë pranë për ta përballuar. Apeloj qytetarët që t’i përmbahen rregullave në mënyrë strikte për ta paralandaluar infeksionin me këtë virus. Ju lutem, mbrojeni veten, familjen, lagjen dhe qytetin tuaj”, ka thënë Haziri.

 

Ndryshe, brenda katër muajve të përballjes më pandeminë COVID-19, Gjilani ka shënuar 289 raste pozitive, 155 janë shëruar, 128 janë aktive, derisa pesë pacientë kanë ndërruar jetë.

You Might Also Like