Futboll

Sot zhvillohet miqësorja FC Aarau – FC Drita

Drita do zhvilloj ndeshje miqësore ndaj skuadrës zviceriane FC Aarau.

Intelektualët kanë udhëtuar drejt qytetit të Aaraus dhe sot (e shtunë) me fillim nga ora 18:00 do takohen me skuadrën e ligës së dytë në Zvicër shkruan Gazeta Olle.

Interesimi është i jashtëzakonshëm nga gjilanasit që jetojnë né diasporë, për të përcjellur nga afër klubin e tyre të zemrés, ku pritet të jeté një stadium i mbushur nga bardhekaltërit.

Ndeshja fillon nga ora 18:00, ndërsa klubi akoma nuk ka bërë të ditur rreth transmetimit të kësaj sfide.

You Might Also Like