Futboll

Donat Hasanaj nuk është më pjesë e Dritës

Nuk ka gjetur hapësirën e duhur te FC Drita, andaj ekipi bardh e kaltër dhe Donat Hasanaj kanë ndarë rrugët.

Largimi nga FC Drita është bërë me kërkesën e vetë lojtarit, i cili ka kërkuar që më shumë të luaj, gjë që nuk e kishte arritur te Drita, ngase në pozitën ku luan ai konkurrenca ishte e fortë.

Largimin e Donat Hasanajt e ka bërë të ditur edhe vetë klubi gjilanas, në faqen zyrtare të facebook, ku ndër të tjera është thënë:

 “Klubi jonë FC DRITA dhe lojtari Donat Hasanaj kanë ndërpre bashkëpunimin.
Ishte kërkesa e lojtarit që të jetë i lirë për tu larguar për një sfidë të re, kjo për shkak të hapsirës jo të mjaftueshme që Donati kishte tek ne.

Klubi jonë e falemderon Donatin për kontributine e dhënë dhe i dëshiron shumë suksese në vazhdim të karrierës”, shkruhet në njoftim zyrtar të Dritës në llogarinë e tyre në Facebook.

Ky është largimi i tretë nga FC Drita, ngase më herët ishin larguar dy brazilianët, Cardoso dhe Fortunato.

Deri më tashti, Drita ka angazhuar dy lojtarë, të rikthyerit Kastriot Rexha dhe Astrit Fazliu.

You Might Also Like