Futboll

Gjilani – Liria formacionet zyrtare

photo by: @Shpend Ahmeti

Gjilani është nikoqir i Lirisë së Prizrenit në kuadër të xhiros së shtatë në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat janë në pjesën e poshtme të tabelës dhe kërkojnë të ngritën.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët në këtë takim vijnë pas humbjeve në fundjavë dhe kërkojnë këndelljen.

Gjilani kërkon tre pikët për t’i ikur pozitës së parafundit në tabelë, derisa prizrenasit synojnë të marrin pikë në Gjilan.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Ballaca, Kçiku, Shehi, Bajrami, Ismajli, Acka, Ismaili, Nafiu, Basa, Bilalli, Milev.

Liria: Shala, Dube, Topalaj, Arifi, Megameno, Beseni, Stafa, Gavazaj, Tijueza, Petrus, Alidema.

You Might Also Like