Futboll

Isufi: Do të përpiqemi të kalojmë turnin e parë

“Drita” nga Gjilani është kampione e sivjetme e Ligës së Kosovës dhe ky titull ia ka hapur rrugën për garat evropiane. Drita pretendon të fitojë turneun në Gjibraltar, i organizuar nga Federata Evropiane e Futbollit, gjë që do t’ia mundësonte kalimin në fazën parë të Ligës së Kampionëve. Më 26 qershor, “Drita” do të takohet në Gjibraltar me skuadrën “Santa Coloma” nga Andorra.

Bekim Isufi, trajner i skuadrës “Drita”, duke folur për Radion Evropa e Lirë, thekson që pavarësisht mungesë së përvojës në gara të rangut evropian, skuadra që ai drejton do të përpiqet të kalojë turnin e parë.

“Ne do të shkojmë atje dhe ta marrim ndeshjen e parë, me ekipin e Andorrës dhe do të mundohemi që të kalojmë. Pastaj, të shohim në kampionat se si do të dalim”, thekson Isufi.

You Might Also Like