Futboll

Kjo është pozita e ekipeve gjilanase në tabelë

Ekipet gjilnase, Drita dhe Gjilani mirë e kanë nisur kampionatin dhe që të dyja e kanë mposhtu KEK-un, Drita me rezultat 5:0 e Gjilani me rezultat 3:2.  Drita që është në pozitën e dytë, qysh nesër mund të marr kreun, kur do të përballet me Flamurtarin, derisa Gjilani momentalisht është në vendin e tretë, ngase nuk e ka zhvilluar ndeshjen e parë me Prishtinën.

Kjo është pozita e ekipeve gjilanase në tabelë:

You Might Also Like