Futboll

Mësohet kundërshtari i radhës i Dritës

Ekipi nga Gjilbratari, Lincoln Red Imps është kundërshtari i radhës i Dritës në Champions League, pasi ky ekip në gjysmëfinalen tjetër me rezultat 2:0 ka mposhtur ekipin nga San Marino, La Fiorita Montegiardino me rezultat 2:0.

Golat për Lincoln Red Imps i kanë shënuar Anthony Hernandez në minutën 3 dhe Alejandro Moreno në minutën 51.

Edhe Drita kishte fituar me rezultat 2:0 ndaj ekipit Santa Colomo nga Andorra, me golat e Xhevdet Shabanit dhe të Fidan Gërbeshit nga pika e bardhë.

Njëra nga ekipet fituese do të plasohet në xhiron tjetër, atje ku i pret gjiganti sudez Malme.

 

 

 

You Might Also Like