Futboll

Gjilani sjell shpresën e futbollit shqiptar, Klejdi Koçi

 

Gjilani nuk ka të ndalur në këtë janar. Brenda një dite ka sjellë dy lojtarë nga Shqipëria. Pas Vilson Lilajt, në SC Gjilani është angazhuar edhe lojtari i ri, por tejet perspektiv Klejdi Koçi, 19- vjeçar, i cili luan në pozitën e mesfushorit.

Ai vije nga Shkolla e Futbollit nga Tirana, KF Therm Tirana, ku sipas drejtuesve të Gjilanit, ai ndër vite kishte qenë lojtari më i dalluar në gjeneratën e tij dhe ishte dalluar me paraqitjet e tija në kategorinë e juniorëve në Shqipëri.

Në SC Gjilani premtojnë edhe angazhime të tjera./Kryelajmi.com/.

You Might Also Like