Futboll

Mbyllet pjesëloja e parë e ndeshjes Ferizaj – Gjilani

Është mbyllur pjesëloja e parë e ndeshjes Ferizaj – Gjilani, në të cilën po udhëheqin mysafirët me rezultat 0:2.

Gjilani me një përbërje më ndryshe e ka nisur ndeshjen dhe që në fillim ka rezultuar e qëlluar, ngase që në minutën e tretë pas një kombinimi të mirë në mes të Muamer Svarkës dhe Gerhard Prognit, lojtari nga Shqipëria ia ka dalë të shënojë për rezultatin 0:1.

Gjilani ka vazhduar me lojë të mirë edhe në vazhdim dhe në minutën 30, Fiton Hajdari ka shërbyer malazezin Darko Nikaq, i cili ka shënuar për 0:2.

You Might Also Like