Futboll

Një maqedonas në Dritë

Klubi i Futbollit Drita nga Gjilani ka angazhuar edhe një lojtar të ri, kësaj radhe nga jashtë. Martin Blazhevski është përforcimi më i ri për mesfushën e Dritës. Ky lojtar 24- vjecar ka një përvojë të madhe, ngase më herët ka luajtur për ekipet maqedonase Rabotniqki, Matalurg, Vardar dhe Teteks dhe ka qenë pjesë e U-17, U-19, U-21 e Maqedonisë.

You Might Also Like