Futboll

Olt Haziri debuton me FC Dritën, në ndeshjen në Zvicër

Skuadra e FC Dritës, dje ka zhvilluar miqësoren e saj ndaj klubit zviceran Aarau.

Ndeshje kishte përfunduar me rezultat të barabartë 2 me 2.

Mbrojtësi i ri gjilanas Olt Haziri, dje ka debutuar për herë të parë për klubin e FC Dritës, i cili pati një minutazhë të mjaftuar për të treguar cilësitë e tija.

FC Drita tani ka një supertalent dhe ai quhet Olt Haziri, i cili njihet nga të tjerë është i pathyeshëm në mbrojtje dhe ka super paraqitje me skuadrën U 21.

Skuadra e FC Dritës U21, Olt Hazirit i’a ka besuar shiritin e kapitenit pasi ai është lider dhe udhëheq klubin drejt sukseseve.

You Might Also Like