Muzikë

Rron Jakupi po mahnitë të gjithë me vokalin e tij

The Voice of Albanian” është njëri ndër formatet më të shikuara televizive në botë e tani edhe në Shqipëri.
Audicionet e fshehta janë ato që këtë format e bëjmë më të veҫantë, njëherit edhe më real në përzgjedhjen që bëhet, në këtë garë transmetonë Radio Star.

“The Voice Kids Albania” është audicioni i njëjtë, por për moshat më të vogla, pra për fëmijët.
Vëllezërit Gjokaj, Arilena Ara dhe Miriam Cani janë anëtarët e jurisë të këtij edicioni të “The Voice”.
Edhe këtë edicion, shumë fëmijë vendosën që t’a fillojnë rrugëtimin për ta shtyer përpara ëndrrën e tyre si këngëtarë, duke u bërë pjesë e audicioneve.
Emocionet, ethet, e lotët nuk kanë munguar as këtë herë.
Momenti më i mirë në këtë format është ai kur juria mahnitet nga zëri i bukur i një fëmijë,siq ishte dhe Rron Jakupi nga qytetit i Gjilanit qe kaloj tutje ne Gjysëm Finalen e Voice Albania.

Njëri prej tyre që mahniti me të vërtetë jurinë ishte edhe Rroni, i cili në Audicionet e Fshehta u paraqit me këngën ” Tattooed Heart”, ku me të dëgjuar zërin e tij, që të gjithë anëtarët e jurisë nuk hezituan të shtypnin butonin për të kthyet karriget e tyre.
Dhe jo vetëm në Audicionet e Fshehta, por Rroni po vazhdon t’i mahnit jurinë dhe publikun edhe në netët në vazhdim.
Së fundmi ai ka arritur që të sigurojë edhe ‘biletën’ për në gjysëm finale.
E tërë ky sukses që po korr Rroni, pos talentit të tij të pakontestueshëm, po vjen edhe falë punës perkushtimit të kengetares Albina Jakupi,qe ka punuar me plotë perkushtim qe Rroni te jetë këtu ku sot është.

Ndryshe joni vjen nga nje familje Muzicientesh nga Gjyshi i tij Isa Jakupi,Kushtrim Jakupi,Albina Jakupi,qe të tre këta emra janë të njohur për publikun por dhe për gjeneratat te cilat kanë pas fatin të dalin nga duart e tyre por dhe nga prinderit e tij qe mbajnë një pjesë të madhe qe kanë bërë me perkushtim siq janë prindërit Babai Rronit Adhurim Jakupi, dhe Shqipe Sijarina Jakupi/RadioStar/

You Might Also Like