Futboll

Vllaznia fiton, Dardana barazon

Dy skuadrat kryesuese Liria dhe Istogu janë ndalur këtë vikend. Teksa prizrenasit janë mposhtur me rezultat 2-1 në kryeqytet, ekipi i Istogut është ndalur në një barazim 1-1 në Kamenicë.

Fitore të rëndësishme këtë vikend regjistroi Besa, pasi që në shtpi e mposhti skuadrën e Ramiz Sadikut me rezultat të pastër 2-0. Vllaznia sërish është treguar efikase duke shënuar katër herë.

E diel:
Vllaznia – Ulpiana 4:2
Arbëria – Vëllaznimi 3:0
Malisheva – Drenasi 1:0
2 Korriku – Liria 2:1
Dardana – Istogu 1:1
Besa – Ramiz Sadiku 2:0

E hëne:
KEK-u – Onix Banja
Vitia – Trepça

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like