Futboll

Dilyan Georgiev, lojtari bullgar që do të vesh petkun e Dritës

Postim i FC Drita:
Dilyan Georgiev bashkohet me ne
Klubi jonë FC DRITA ka arritur marrëveshje me lojtarin Dilyan Georgiev.
Georgiev është 21 vjeqar dhe vjen nga Sofia e Bullgarisë.
Luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë dhe sezonin e fundit luajti me ekipin e Sportis Svoge në ligën e parë të Bullgarisë ku brenda një sezoni zhvilloi 34 ndeshje.
Dilyan i është bashkuar sot ekipit në Bansko për të vazhuar me fazen përgatitore.

You Might Also Like