Futboll

Drita dhe Gjilani pushtojnë kreun

Vendi i parë në Superligë për momentin është duke u diskutuar vetëm nga Drita dhe Gjilani, dy rivalët e përbetuar që këtë edicion do të luftojnë deri në fund për titullin kampion, shkruan Gazetasheshi.com.

Dy skuadrat nga qyteti i Gjilanit me nga nëntë pikë kryesojnë klasifikimin, derisa prapa gjenden skuadrat tjera si Ballkani e Llapi dhe jo shumë larg me pikë.

Feronikeli mbetet prapa pas disfatës së radhës në udhëtim, ndërkohë që Drenica në rënie të lirë.

Renditja tabelare mund të ndryshojë pas dy ndeshjeve të ditës së diel që mbyllin siparin e javës së katërt.

Kjo është renditja momentale në Superligë:

You Might Also Like