Futboll

Drita – Minatori ndeshje me 8 gola

 

Drita – Minatori 5-3

*Drita kualifikohet në çerekfinalen e Kupës së Kosovës!

-Mbyllet ndeshja!

76′ Goool. Flamur Gashi (Min) realizon brenda zonës për rezultatin 5-3.

70′ Goool. Xhevdet Shabani (Dri) pas një depërtimi bukur nga e djathta e orienton topin drejt rrjetës, 5-2.

60′ Goool. Gentrit Bislimi (Min) gjendet bukur brenda zonës dhe realizon për ta ngushtuar rezultatin, 4-2.

57′ Goool. Bujar Shabani (Dri) qëllon edhe njëherë drejt portës, për të realizuar golin e dytë personal dhe të katërin për vendasit, 4-1.

46′ Goool. Haxhi Neziraj (Dri) ka realizuar për golin e tretë të skuadrës vendase, 3-1.

-Starton pjesa e dytë!

-Mbyllet pjesa e parë!

38′ Goool. Arbër Shala (Dri) me tu futur në zonë gjuan fuqishëm për të përplasur topin për rrjetën e Thaqit, 2-1.

22′ Goool. Bujar Shabani (Dri) e drejton topin drejt rrjetës pasi shërbehet bukur nga e djathta, aty ku Xhevdet Shabani pasi manovron bukur me kundërshtarët, pason për bashkëlojtarin e tij që barazon shifrat, 1-1.

08′ Goool. Lorik Dobratiqi (Min) ka përfituar nga një pakujdesi e mbrojtjes vendase dhe ka realizuar për epërsinë e mysafirëve, 0-1.

-Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Drita: Rexhepi, Livoreka, Limani, Gërbeshi, Leci, Shaqiri, Vucaj, B.Shabani, Shala, Xh.Shabani, Neziraj. Krytrajner: Shpëtim Duro

Minatori: Thaqi, Bytyqi, Gashi, Vokshi, Statovci, Dobratiqi, Hasani, Bardiqi, Maliqi, Stublla, Bislimi, Kryetrajner: Faruk Statovci

Gjyqtarë: Bardh Ajeti, Jakup Musolli, Artan Latifi, Ilir Mehmeti

Stadiumi i Qytetit në Gjilan

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like