Futboll

FC Drita sërish pritet të ketë një kundërshtar të vështirë në kuadër të UEFA Conference League

FC Drita sërish pritet të ketë një kundërshtar të vështirë në kuadër të UEFA Conference League, ngase ajo ishte e pafat dhe wshtw ranguar nw grupin e ekipeve jo favorite pa fajin e saj. U duk se ekipi gjilanas do të radhitej në grupin e favoritëve pasi kishte fituar mjaft pikë në vitet e kaluara në garat evropiane, por në kampionatet e tjera ashtu u zhvilluan rrethanat që FC Drita ngeli e para, por në grupin e ekipeve që nuk janë favorite.

Kështu në Grupin e tretë ku bënë pjesë FC Drita, në grupin e favoritëve janë: Legia Waeszawa (Poloni), Hajduku nga Spliti (Kroaci), fituesi i ndeshjes Tikvesh (Maqedoni) – Breioablik (Islandë), Austria Wien (Austri) dhe Mlada Boleslav (Çeki) dhe njëri nga këto ekipe janë kundërshtar i mundshëm i FC Drita, që është ekipi i parë në radhën e jo favoritëve e bashkë me të janë edhe ekipet si Torshavn (Ishujt Faroe), fituesi i ndeshjes Caernarforn Town (Uells) – Crusaders (Irlandë e Veriut), Tampere (Finlandë) dhe Transinvest (Lituani), ekipe këto me të cilat FC Drita nuk mund të takohet.

Tërheqja e shortit do të bëhet sot (e mërkurë) me fillim në ora 14./kryelajmi.com/.

You Might Also Like