Futboll

FC Drita U17 inkuadrohet në Superligë

Shkolla e Futbollit Fc Drita duhet jetë krenare me gjeneratën e 17 vjeçarëve, teksa nga edicioni radhës do jenë pjesë e kampionatit elitar.

Ekipi që drejtohet nga Alban Nevzadi është kualifikuar në finalen e madhe të Play Offit, pasi që në ndeshjen gjysmëfinale ka shënuar fitore ndaj Rilindjes me golat e shënuar nga Jorik Kryeziu dhe Diart Kastrati (2-1).

LRF Gjilan përgëzon djelmoshat bardhekaltër dhe u uron shumë suksese në finale.

You Might Also Like