Futboll

Gjilani në krye, Drita në zonën e barazhit

Dy ekipet gjilanase, Gjilani dhe Drita, asnjëra prej tyre nuk ia ka dalë të shënojë fitore në xhiron e kësaj mesjave. Gjilani, që ishte mysafir i Drenicës në Skenderaj, ka shkëputur një pikë, duke luajtur baraz 0:0. Një pikë e fituar e ka dërguar Gjilanin në pozitën e pestë, me shtatë pikë të grumbulluara në 3 ndeshje. Kuq e bardhët kanë dy fitore dhe një barazim dhe në krahasim me ekipet tjera kanë një ndeshje më pak, ndaj Prishtinës.

 

Drita me humbjen ndaj Llapit në Gjilan është futur në zonën e barazhit dhe kjo ishte humbja e tretë radhazi e ekipit bardh e kaltër, që ka shënuar vetëm një fitore, atë ndaj KEK-ut, që në xhiron e parë. Drita ka tri pikë dhe është në pozitën e nëntë.

 

Kjo është tabela e Superligës pas xhiros së katërt:

 

You Might Also Like