Muzikë

Granit Ismajli, këngëtar i talentuar gjilanas

Këngëtari i talentuar gjilanas, Granit Ismajli, i cili mbrenda një kohe të shkurt ka lansuar tri këngë, është mirëpritur mjaft mirë nga fansat e tij.
Ismajli mbrenda dhjetë ditësh pritet ti befasoj fansat e tij me këngën e tij të katërt, të cilën ja ka kushtuar mërgimtarve ajo është një këng mjaft ritmike.
Kënga është komponuar nga Ismajli dhe Genc Prelvukaj, sipas Ismajlit ai ka theksuar se këtë këng do ta ndanë me mërgimtarët të cilët jetojn e veprojn në diasporë dhe shpreson se do të jetë një këng e veqant enkas për vëllezërit e motrat tona që jetojnë e veprojnë në perendim.
Granit Ismajli i cili shquhet për pozitivitetin në këtë këngë, ka shfaqur energjinë dhe dashurinë që ndjen për mërgimtarët.
“Kënga do të lansohet pas dy javësh, do të ketë edhe klipin e saj dhe sëbashku me fansat e mijë do ta bëjm publike, ndërsa në këtë verë mërgimtarët me këtë këngë do të kalojnë qaste të bukura në vendlindjen e tyre”.

You Might Also Like