Futboll

Këto janë fanelat e Gjilanit për kampionatin 2019/2020

Sport Club “Gjilani” ka prezantuar fanellat e reja për edicionin 2019/20 me një fotesesion fantastik që në plan të parë ka protagonistët e ri të sezonin vijues, shkruan Gazetasheshi.com.

“Kuqebardhët” kanë ndërruar kompaninë e veshjeve, teksa kanë arritur marrëveshje me markën spanjolle të veshjeve “Joma” për të paktën një edicion.

Fanella e parë dhe e dytë vazhdon të jetë ajo me ngjyrat tradicionale, kuq dhe bardh.

Kapiteni Ylber Kastrati, mesfushori Muhamed Huseini dhe sulmuesi Bedri Greca i prezantuan fanellat e reja.

You Might Also Like