Futboll

Maqedonasi Marko Simonovski afrohet me Dritën

“Sportmania”, ka raportuar se Simonovski sezonin e fundit luajti me Feronikelin, ndërsa tashmë duket se ka arritur marrëveshje me klubin nga Gjilani, ndërsa ditëve në vijim pritet edhe zyrtarzimi i tij.

Simonovski gjatë karrierës së tij ka luajtur në kampionate të ndryshme si të Kazakistanit, Rumanisë, Kroacisë e Rusisë, ndërsa në vendin tonë ishte pjesë e Metallurgut dhe Napredokut.

You Might Also Like