Futboll

Në ndeshjen Gjilani – Dukagjini u nderua Eronit Sermaxhaj

Sport Club “Gjilani” sot ka luajtur baras kundër pa gola kundër Dukagjinit në kuadër të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll.

Para ndeshjes tifozët  “Skifterat” dhe dy ekipet e kanë nderuar tifozin e zjarrtë, Eronit Sermaxhaj, i cili ndërroi  jetë me 8 shtator të këtij vitit.

Në një baner të shpalosur, “kuqebardhët” kanë shkruar “Never Forget”.

Gjithashtu në mesin e tifozëve ishin të pranishëm edhe familjarët e afërt të të ndjerit.

You Might Also Like