Futboll

Përparim Livoreka nuk është më pjesë e Dritës

Përparim Livoreka në stinorin e ri do të ndërroj ekip. Ai nuk do të jetë më pjesë e Dritës. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet lojtari, i cili ka bërë me dije se është larguar nga Drita. Ja postimi i tij i plotë në facebook:

 

Pershendetje per te gjithë dashamiret e mi dua të ju njoftoj,Qe nga sot nuk do te jem pjes e FC DRITA sa isha pjes e saje per dy vite e gjysme kisha nderin,ta barti nje fanell te nje klubi te madhe! Po ashtu kisha knaqesine te perjetoj momente te veshtira po ashtu momentet nga me te mirat,duke filluar!!nga Kampion të Kosoves super kampion e deri te majat me te larta te futbollit. Evropian Champions League dhe , Europa League !!per keto!! Te arritura te medha dua te falenderoj nga zemra kryesine e klubit!!e ne veqanti tifozet me te zjarret ne trojet shqiptare!INTELEKTUALET.për mbeshtetjen e pa lodheshme.

Faleminderit
FC DIRTA
faleminderit
INTELEKTUAL
me rrespekt
Perparim Livoreka

 

You Might Also Like