Futboll

Viktoria Plzen dhe FC Drita publikojnë formacionet

Viktoria Plzen dhe Drita kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë kualifikues në Ligën e Konferencës.

Gjilanasit i nisin sot (e enjte) garat evropiane, pasi fillojnë nga raundi i dytë dhe ndeshjen e parë të këtij raundi do ta luajnë në udhëtim.

Klubi i drejtuar nga Akis Vavalis janë gati për ndeshjen që pritet të zhvillohet në stadiumin ‘Doosan Arena’ të Plzenit.

Plzen: Stanek; Hejda, Dweh, Traore; Cadu, Vlkanova, Kalvach, Kopic, Sykora; Vydra, Chory;

Drita: Smakiqi; Krasniqi, Salihu, Agyare, Thaqi; Broja, Baftiu; Selmani, Jashari, Ovouka; Tahiri;

You Might Also Like