Futboll

Albonit Xhaqkaj i beson KF Kikës

ZYRTARE: Mesfushori hogoshtas, Albonit Xhaqkaj i bashkohet KF KIKËS

KF KIKA ka kënaqësinë të iu njoftoj se ka arritur marrëveshje me mesfushorin e talentuar hogoshtas Albonit Xhaqkaj.

Albonit Xhaqkaj 17-vjeçar luan si mesfushorë qëndror dhe defanizv, ai njihet për goditjet e forta.

Xhaqkaj vjen pas një sezoni fantastik nga akademia e GS Gjilanit.

Fjalia “Guri i rëndë peshon në vend të vet” merr kuptim për Xhaqkajn, pasi karrierën e nisi në shkollën e futbollit KF Kika nën udhëheqjen e trajnerit Mërgim Kastrati.

🤝Mirë se vjen Albonit, na priftë e mbara!

You Might Also Like