Futboll

Bashkimi i Koretinit mposhtet në miqësore

Bashkimi i Koretinit është mpotur në një miqësore që e ka zhvilluar këtë të marte. Ekipi nga komuna e Kamenicës ka humbur në ballfaqim me Flamurtarin e Prishtinës me rezultat 1:2.  Golin e parë dhe të vetëm për ekipin nga Koretini e ka shënuar Buja. Duhet cekur se në këtë ndeshje në radhët e Bashkimit pati shumë mungesa si: Byqmeti, Shaqiri, Rexhepi, Dërmaku dhe Shabani. Këta futbollistë pritet të aktivizohen në ndeshjen e radhës që Bashkimi i Koretinit e zhvillon kundër Hajvalisë.

You Might Also Like