Futboll

Drita kryelajm në UEFA

Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar duke arritur të fitojë turneun parakualifikues të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti në finale kampionin e Gjibraltarit, Lincoln, me rezultat 4-1.

Skuadra kampione e Kosovës, me këtë fitore është bërë skuadra e parë e vendit tonë që arrin këtë sukses.

Leci me dy gola, Shabani dhe Neziraj me nga një, ishin realizator në fitoren historike të Dritës.

You Might Also Like