Futboll

Drita merr tri pikë të reja, Gjilani një

Ka përfunduar xhiroja e 32-të e Superligës së Kosovës shkruan Radio Star.

Dy skuadrat gjilanase kanë zhvilluar ndeshjet e tyre, Drita shënoi fitore ndaj Fushë Kosovës, kurse Gjilani barazoi në udhëtim ndaj Malishevës.

Drita fitoi 3:1 në shtëpi ndaj Fushë Kosovës, ndërsa golat për ekipin vendas i shënuan Blend Baftiu (6’, 53’) e Besnik Krasniqi (77’).

Për Fushë Kosovën që tashmë konfirmoi rënien në Ligën e Parë, golin e nderit e shënoi Dorent Hajdari (74’).

Malisheva luajti pa gola në shtëpi ndaj Gjilanit.

Drita gjendet në vendin e tretë me 62 pikë, kurse Gjilani në vendin e shtatë me 35 pikë dhe gjendet jashtë zonës së rrezikshme e cila e dërgonë në barazh./radiostar/

You Might Also Like