Futboll

Ekipe të forta e presin Dritën në shortin e sotëm

Drita është skuadra e vetme kosovare që rrugëtimin në garat evropiane e nisë nga rrethi i dytë i Ligës së Konferencës.

Shorti për rrethin e dytë të Ligës së Evropës do të hidhet në selinë e UEFA-s në Nyon me fillim nga ora 13:00.

Drita ndodhet në Grupin 6 me 10 skuadra, ku pesë prej tyre janë kundërshtarët e mundshëm të gjilanasve.

Gjilanasit mund të përballen me skuadrat si Basel, Austria Wien, Viktoria Plzen si dhe fituesin e çifteve Maribor – Birkirkara dhe Shkëndija – Haverfordwest Country.

You Might Also Like