Futboll

Gjilani i dëshiron sukses përfaqësues së Kosovës dhe futbollistit të vet Edison Kqiku

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në Katar është përballur me Suedinë, kurse në përbërjen e Kosovës kësaj radhe janë paraqitur më tepër futbollistë që luajnë në Superligën e Kosovës. Pjesë e këtij ekipi ka qenë edhe Edison Kqiku, futbollist i Gjilanit, i cili nuk është paraqitur në përbërjen startuese nuk u fut në lojë as gjatë 90 minutave të lojës, kurse në fund, me gjithë lojën e mirë të treguar, Kosova u mposht me rezultat të ngushtë 0:1, me një gol që e pësoi në pjesën e dytë të ndeshjes.

You Might Also Like