Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Llapi – Drita janë shënuar katër gola

Shumë futbollistë ende nuk e kishin prekur topin e në ndeshjen Llapi – Drita u shënuan dy gola. Fillimisht në minutën e dytë pas një mosmarrëveshje të Onokos dhe Limanit, portieri Maloku ka shkëlqyer në gjuajtjen e Ahmed Jonuzit, por në intervenimin e dytë ka gabuar rëndë, ngase një top që do të duhej kapur me dorë, Jonuzi e ka qëlluar me kokë për rezultatin 1:0. Menjëherë në aksionin vijues Drita ia ka dalë të barazojë, kur Llapi vendosi një pozitë jashtë loje, por sulmuesit e Dritës u përvodhën dhe Xh. Shabani kur u gjet i vetmuar para portierit Nava, me urti e dërgoi topin në këndin e poshtëm të majtë të tij, për të barazuar rezultatin në 1:1.

Në minutën 30, Drita ia ka dalë të dalë në epërsi pas golit që ka shënuar Festim Alidema, që me një gjuajtje nga 16 metra shfrytëzoi pozicionimin jo të mirë të portierit Nava dhe me një gjuajtje përtokë arriti të shënojë.

Nuk ka kaluar as një minutë lojë, kur Drita tentoi të zë në pozitë jashtë loje Jonuzin, i cili shpërtheu me hapa të shpejtë dhe në anën e kundërt e gjeti sulmuesin Edon Sadriun që nuk e pati të vështirë të barazojë në 2:2.