Futboll

Mitrovica mposht Intelektualet

Kryendeshja e kësaj jave në futbollin femëror ndërmjet KFF Intelektualet dhe KFF Mitrovica është zhvilluar në fushën e futbollit më barë artificial në Gjilan dhe kjo ndeshje ka qenë e vlefshme për pozitën e dytë, por që ekipi Intelektualet ka pësuar në ballafaqim me mysafiret nga Mitrovica. Vendimtare doli të jetë pjesa e parë, kur ekipi mysafir ia doli të shënojë dy gola edhe atë nëpërmjet Agnesa Rexha, e cila ia doli të shënojë.

Vendaset patën disa gjysmëraste, kurse në rastin më të mirë e qëlluan tërthorësen, por nuk ia dolën të bëjnë më shumë.

You Might Also Like