Futboll

Shiu i zgjoi lojtarët e Dritës

Përfundon ndeshja.

85′ GOOOOOL: Ardit Tahiri shënon nga pika e bardhë për të barazuar rezultatin në 2-2.

82′ Rilind Nimani ndërhyn nga mbrapa në Ardit Tahirin dhe gjyqtari Kastrati akordon penallti.

72′ GOOOOOL: Drilon Islami godet nga distanca derisa topi u devijua nga Rexha dhe përfundoi në rrjetë, ngushtohet rezultati. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

39 GOOOOOL: Përsëri Mba, dyfishohet epërsia e 89-shit.

36′ GOOOOOL: Mba zhbllokon rezultatin, kalon vendasit në epërsi. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

KF Trepça ’89: Kaqiu, Muja, Rexhaj, Ameworlorna, Dushi, Peci, Nimani, Rrahmani, Gashi, Sekiraqa, Mba.

FC Drita: Maloku, Krasniqi, Limani, Balde, Blakqori, Namani, Jashari, Baftiu, Kryeziu, Selmani, Simonovski.

You Might Also Like