Show Biz

Skenës muzikore i shtohet edhe një këngëtar, ky është Florion Thaçi!

Skena muzikore shqiptare nga tani ka edhe një talent të ri të këngës.Ai është Florion Thaçi ; këngëtari më i ri i cili ka debutuar sot me projektin e parë në tregun muzikor.“Vdes”, quhet projekti i parë i këngëtarit, për të cilin Florioni ka bashkëpunuar me Muzika & Orkestrimi: OKiZzo – Orhan Azizovci
Teksti: Kreshnik Avdiu
Guitar & Saz: Astrit Stafai

Debutimi i Florionit duket se është pritur mirë, pasi kënga e tij e parë ka filluar te pelqehet menjëher tek audienca, ndonëse ka pak orë që është lansuar.

Ndryshe Florion Thaçi është dhe antëtar i grupit të njohur gjilanas “Bitonia”.

You Might Also Like